Antalya, Türkiye'nin güneyinde Akdeniz kıyısında bir şehirdir. Antik çağlardan beri önemli bir kültür ve turizm merkezi olmuştur ve şu anda Türkiye'nin en popüler turistik yerlerinden biridir. Şehir, Osmanlı İmparatorluğu'nun başkenti ve modern Türkiye'nin başkenti olduğu zamanlar da dahil olmak üzere zengin bir tarihe sahiptir. Antalya tanınmış bir uluslararası havalimanına sahiptir ve Türk Hava Yolları için önemli bir merkezdir. Antalya'ya seyahat etmek, Türkiye maceranızda her zaman yapılması gereken bir şeydir. Şehir güzel plajları, gece hayatı ve kültürel mekanları ile tanınır. Ancak, IŞİD'in İstanbul'daki terör saldırısıyla ilgili son haberlerle birlikte, çantalarınızı toplayıp Akdeniz'deki tatil beldesine gitmekten başka endişelenecek daha çok şey var.


Peki Antalya'da son gelişmeler neler? Haberlere göre, 28 Haziran'da İstanbul Atatürk Havalimanı'na dört intihar bombacısının düzenlediği saldırıda en az 44 kişi öldü ve 230'dan fazla kişi yaralandı. Yaklaşan yoğun tatil sezonu ile birlikte birçok insan son dakika fırsatlarını ve seyahat bilgilerini arıyor. İşte Antalya ile ilgili son seyahat haberlerinin bir derlemesi.

Antalya şehri, yıllardır Türkiye'de popüler bir turizm merkezi olarak biliniyor. Ilık Akdeniz iklimi ve sunulan çok çeşitli aktiviteler ile bu şehrin her zaman ziyaretçilerle dolu olması şaşırtıcı değildir. Ünlü plajları ve tatil köylerine ek olarak, Antalya'da antik kalıntılar, yemyeşil üzüm bağları ve hareketli gece hayatı sahneleri dahil olmak üzere keşfedilecek çok sayıda başka cazibe merkezi vardır.