Benzin Haberleri – Son Dakika Yeni Benzin Gelişmeleri


Tatil sezonu bir sevinç ve kutlama zamanıdır, ancak Amerika Birleşik Devletleri'ndeki sürücüler için aynı zamanda kış havasıyla uğraşmak anlamına da gelir. Bazıları için bu, tatil hazırlıklarına yetişmek anlamına gelir; diğerleri için ise yol ve otoyollar söz konusu olduğunda en kötüsüne hazırlanmak demektir. Bununla birlikte, haberlere kaza ve kapanma hikayeleri hakim olsa da, son günlerde ortaya çıkan ve sürücülerin ilgisini çekebilecek benzinle ilgili birkaç hikaye var. Bu hafta benzin haberlerinde, bir sonraki benzin deponuz üzerinde etkisi olabilecek birkaç son dakika gelişmemiz var.


İlk olarak, Çevre Koruma Ajansı, yenilenebilir yakıtların kullanımının zararlı kirletici emisyonlarında azalmaya yol açtığını belirten bir rapor yayınladı. Bu, çevresel etkilerini azaltmak isteyenler için iyi bir haber ve benzinin geleceği için büyük şeyler anlamına gelebilir.


İkincisi, ExxonMobil petrol yerine biyokütleden sentetik dizel yakıt üretmeye başlayacaklarını duyurdu. Son dakika benzin gelişmeleri, sürücüler için büyük tasarruf anlamına gelebilir. İşte en son fırsatlardan birkaçı:

- Chevron, 30 Kasım'a kadar premium ve ultra premium yakıtlar dahil olmak üzere belirli yakıt sınıflarında galon başına 0,10 $ indirim sunuyor. Bu teklif normal, orta dereceli ve dizel yakıt için geçerlidir.

- Exxon, 30 Kasım'a kadar seçili eyaletlerde kurşunsuz benzinde indirimler sunuyor. İndirimlerin yalnızca 0 ABD Doları olduğu Hawaii hariç, indirimler 0,10 ABD Doları/galon ile 0,70 ABD Doları/galon arasında değişmektedir.