Kan donduran iddia! Bir aylık bebeğini sobada yaktı!

0:00 / 0:00

İddiaya göre, Büyükkışla köyünde yaşayan iki çocuk annesi F.B. (25), komşularına bir aylık oğlunu sobaya atarak yaktığını söyledi.

AA’da yer alan habere göre, ihbar üzerine olay yerine jandarma ve sağlık ekipleri sevk edildi. Jandarma ekipleri F.B’yi gözaltına aldı.

JANDARMA EVDE İNCELEME YAPTI

Korkunç olayda F.B., hastanede sağlık kontrolünden geçirilerek karakola götürüldü. Henüz ifade vermeyen zanlının bir çocuğunun daha olduğu belirtildi.

Bu arada, Cumhuriyet Savcısı, jandarma eşliğinde evde inceleme yaptı. Evin bulunduğu sokak güvenlik şeridi çekilerek kapatıldı. İncelemelerin tamamlanması ardından bebeğin cesedi, otopsi için Yozgat Adli Tıp Kurumu’na götürüldü.

Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

VALİLİK AÇIKLAMA YAPTI

Yozgat Valiliğinden, 25 yaşındaki annenin 1 aylık bebeğinin sobada yakarak öldürmesine ilişkin açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada, “İlimiz Çandır ilçesi Büyükkışla Köyü’nde F.B. isimli kadının bebeğini sobada yakarak öldürmesine ilişkin olarak; İlçe Jandarma Komutanlığımız derhal olay yerine intikal etmiş, F.B. isimli kadın gözaltına alınmış, konuyla ilgili ivedilikle adli soruşturma başlatılmıştır. Şahsın diğer çocuğu ise 6284 sayılı kanun çerçevesinde İdari Koruma Kararı alınarak Yozgat ÇODEM’e gönderilmiştir. Bu elim olay, Valiliğimizce titizlikle takip edilmektedir” dedi.