Bollywood sinemasının en mühim isimlerinden olan Aamir Khan, üstünde çalmış olduğu yeni filminin çekimlerinin bir kısmını tamamlamak için Niğde’ye geldi. Khan yeni filminin çekimlerini Niğde’de tamamlayacak.

Bollywood sinemasının en mühim isimlerinden olan Aamir Khan, üstünde çalmış olduğu yeni filminin çekimlerinin bir kısmını tamamlamak için Niğde’ye geldi. Khan yeni filminin çekimlerini Niğde’de tamamlayacak.

Niğdeliler,meşhur aktöre yoğun ilgi gösterdi. Yazdığı, yönettiği ve oynadığı kült filmlerle adından söz ettiren meşhur erkek oyuncu Aamir Khan, ‘Forrest Gump’ filminin uyarlaması olarak çekmiş olduğu ‘Laal Singh Chaddha’nın koronavirüs salgını sebebiyle yarıda kalan çekimlerini Niğde’nin Çamardı İlçesinde bulunan Demirkazık bölgesinde tamamlamak için 3 gün ilkin kente geldi. Kentte çekim yapılacak bölgeleri inceleyen tecrübeli erkek oyuncu otele döndüğü sırada kendisini bekleyen fazlaca sayıda Niğdeliyi görünce şaşkınlığını gizleyemedi. Fanatiklerinin fotoğraf çekilme isteğini kırmayan Khan, onlarla kucak kucak selfie çekimi yapmış oldu. Niğde Valisi Yılmaz Şimşek, Amir Khan ile bir görüştürme gerçekleştirmesinin peşinden kentte yapılacak çekimler hakkında basın mensuplarına data verdi. Amir Khan şeklinde mühim bir sanatçının başrolde oynadığı filmin Niğde’de çekilmesinin mühim ve kıymetli bulunduğunu dile getiren Şimşek, “Bu filmin çekimi esnasında lüzumlu desteği göstereceğiz, her türlü yardımı yapacağız. Daha ilkin ilimizde ‘Mavzer’ filmi çekilmişti. İnanıyorum ki bunların devamı gelecek. Niğde, Aladağlar, Demirkazık bölgesi film çekimi açısından da marka haline gelecek. Bu filmi izleyen kitleler, bu bölgeyi görmek isteyecekler. Böylece Demirkazık bölgesi, dünyada tanınır hale gelecek” dedi.

300 KİŞİLİK EKİPLE 45 GÜN İÇİNDE ÇEKİLECEK

Film çekimlerinin Ekim ayında başlayacağını dile getiren Vali Şimşek, bilhassa cenk sahneleri için Niğde’nin tercih edildiğini kaydetti. Aamir Khan ile sohbetleri esnasında meşhur aktörün Niğde’ye olan beğenisini dile getirdiğini belirten Şimşek, çekimlerin 300 kişilik bir ekiple 45 gün süreceğini dile getirdi.